1

Telemetrik Psikolojik Monitör

Kategori : Metabolik Holter 18-11-2009 11:40

Açıklama

VitalSense ,rahatsız edici kablolar yada proplar yerine güvenilir, doğruluk oranı en yüksek özgün ve patentli bir çözümdür. VitalSense sistemi ayrı ayrı veya birlikte sıcaklık ölçer ve kalp atım & solunum hızı monitörü olarak kullanılabilir. Genelde dünyada;

Klinik araştırmalar
Spor Hekimliği
Egzersiz Fizyolojisi
Askeri Tıp/ Eğitim
Tehlikeli Meslek Grupları alanlarında sıkça kullanılmaktadır.

vitalsense

Sıcaklık Sensörleri

Isı ölçüm sistemi 3 ana üniteden oluşur.
a-
Vital Sense Monitör
b- Telemetrik Kapsül Sensör ( CBT - Core Body Temperature)
c- Telemetrik Yapışkan Dış Isı Sensörü

Her bir monitör 10 sensöre kadar izleme yapabilir.Kullanıcı seçimine göre veriler grafik veya nümerik olarak anlık izlenebilir. Her iki tip ısı sensörleri ( Kapsül &Yapışkan ) düşük güçlü yayın yaparlar. Veri iletişimi için monitör -kapsül uzaklığı en fazla 1m , yapışkan sensör- monitör uzaklığı ise en fazla 2 m olmalıdır.
Tek kullanımlık kapsüller yaklaşık vitamin veya mineral hapı büyüklüğünde olup su ile kolaylıkla yutulabilir. Aktivite edildikten 1 dk sonra ve 15 sn de bir ana monitöre bilgi göndermeye başlar. Pil ömrü 10 gün olup yaklaşık 1-5 gün aralığında vücuttan atılır.
Yapışkan tip ısı sensörü ise vücudun herhangi bir yerine kolaylıkla yapıştırılabilir. Alerji veya kaşıntı yapmaz özelliğe sahiptir. Aynı anda birden fazla sensörün bilgisi görüntülenebilir.
Isı sensörlerin pil bekleme süresi 1 yıl aktif kullanımda ise 10 gündür.

vitalsense1
vitalsense2

XHR Nabız ve Solunum Sensörü

VitalSense Monitöründe toplanan tüm veriler RS-232 port vasıtası ile detaylı rapor ve analize imkan veren bir PC yazılıma aktarılabilir.

Kablosuz olarak nabız ve solunum hızlarını izlemeye izin veren özgün, kompact bir fizyolojik izleme cihazıdır. Sistem neredeyse anlık olarak (dakikada 4 kez) nabız ve solunum bilgilerini monitöre iletir.

 

 

    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    En ucuz ve En kaliteli spor aletlerin tanıtımı burada
    Üyelerin eklediği ürünlerden sitemiz sorumlu değildir
    Spor aletlerindeki ürün resimleri üretici firmalarına aittir.""Spor Aletleri © 2009 ""