1

Dioskorides 038 VFK - Zayıflamaya Yardımcı

Kategori : Bitkisel Zayıflama 22-12-2009 07:49

Ürün Detayı
Kullanımı

 Yetişkinler için günde 3 kez yemeklerden önce 2 şer tablet alınması önerilir. 12 Yaş ve altı çocuklar için sabah akşam yemeklerden önce 1 er tablet alınması önerilir. Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 24.09.2007 Tarih ve 01-00010-00018-3 Sayılı İzni İle Üretilmiştir

 Hamilelik süresince doktorunuza danışmadan kullanmayınız

 İçerik

Mısır, kiraz, funda, yulaf

Yararı

Zayıflamaya yardımcıdır.

Kilo vermenin faydaları

Kalb hastalığı oluşma riski azalır, yüksek kan basıncı azalır, yüksek kan şekeri düzelir, yağlı karaciğer düzelir, uyku apnesi düzelir, kan yağları düzelir.

Kilo kaybının iki evresi vardır

Günlük gıdanın ihtiyaçtan 500 kalori (kkal ) daha az alınması durumunda her hafta 0.2-0.45 Kg kilo kaybı olur. Kilo kaybının iki evresi vardır. İlk evrede glikojen ve protein yıkımı ile birlikte belirgin sıvı kaybı olur.; 24-48 saat içinde glikojen depoları azalır ve ilgili sıvı atılmış olur. Bu evrede hızlı kilo kaybı olur; daha sonra 7-10 gün sonra ikinci evre başlar ve kilo kaybı azalır. Bu dönemde esas yağ dokusu kaybı oluşur.

Zayıflıyorum diye aç kalmayınız

Açlık diyetleri (<200 kkal) ve çok düşük kalorili diyetler (200-800 kkal) hızlı kilo kaybına neden olur ; ancak sağlığa zararlıdır. Bu tür diyet yapanlarda şu yan etkiler gelişebilir:

Kalb ritm bozuklukları
Baş ağrısı
Konsantrasyon bozukluğu
Hipotansiyon
Bulantı, kusma
Kabızlık, ishal
Safra taşı oluşumu
Kanda ürik asit artışı
Yorgunluk
Saç dökülmesi
  

Zayıflamak istiyorsanız daha önce yediğiniz gıdanın yarısını yemeli, yağlı yememeli, lifli gıdaları 2 kat daha fazla yemeliyiz. Haftada bir kez kırmızı et, diğer zamanlarda beyaz et yenmelidir. Dondurulmuş gıdalar yenmemelidir. Sebze ve meyva ağırlıklı beslenmek gerekir. Bir öğünde yemek yeme süresi en az 20 dakika olmalıdır. Üç öğün yerine altı öğün yemek yiyin, ama porsiyonları küçültün. Gün boyunca su yudumlayın. Yağsız et yemeye özen gösterin. Daha fazla sebze, mevye ve tahıl grubunu tercih edin. Kırmızı et yerine derisiz tavuk, hindi ve balık eti yiyiniz. Yemeklerinizi küçük porsiyonlar halinde tüketin. Daha küçük yemek tabağı kullanın. Yağ oranı düşük besinler tercih edin. Yağsız yoğurt yiyin. Yemekten kalkar kalkmaz dişlerinizi fırçalayın. Erken yemek yiyin. Özellikle sabah kahvaltılarında karnınızı iyice doyurun. Gece yememeye özen gösterin. Fazla kalori veren yiyeceklerden uzak durun. Aldığınız yiyeceklerin kalorilerine dikkat edin. Çikolata ve şekerlemelerden uzak durun. Yemeklere koyduğunuz yağ miktarını azaltın. Yemeklerin suyundan daha çok posa kısmını tercih edin. Bol sebze ve meyve tercih edin. Cips, yağlı patlamış mısır, yağlı kraker, börek, çörek, pasta v.b. yiyecekleri tüketmeyin ya da seyrek ve az miktarda tüketin. Bol bol su için. Kızartma yerine fırın, haşlama ya da ızgara tercih ediniz. Pişirirken yağsız tavalar kullanın. Yemeklere koyduğunuz yağı yarı yarıya azaltın.

Sıvı yağı tercih edin. Bu kalbiniz için de önemlidir. Televizyon izlerken yemek yemeyin. Ayakta değil masada yemek yiyin. Evden aç çıkmayın. Ekmek sepetini masada bulundurmayın. Fazla kaçırmışsanız bir sonraki öğün veya günde daha az yiyin. Haftada bir kez tartılın. Sabah, aç karnına, aynı tartı ve aynı giysilerle tartılın Aperatif olarak bir şeyler içmek istediğinizde sadece domates suyu için. Izgara yapacağınız eti yağlamayın.

Her öğünden önce Eti form gibi bir bisküvit yiyin Bu, açlık hissinizi yoketmeye yarar Her lokmanızı 15- 20 kere çiğneyin. Öğün saatleri dışında sakız çiğnemeyin; sakız çignemek açlık hissinizi artırır Et ve balığı alüminyum folyada fırında pişirin. Meyve sularını yarı yarıya maden suyuyla karıştırıp öyle için. Öğünler arasında birşey yemek istediğinizde havuç, salatalık veya ekşi elma yiyin. Bitki özlü çaylar, özellikle yeşil çay faydalıdır. Aç karnına sirke, limon suyu ve greyfurt suyu içilerek zayıflamak mümkün değildir. Bisküvi, grissini, peksimet, kızarmış ekmek gibi besinlerin tüketilmesi de zayıflamayı sağlamaz. Fazla yenirse kilo aldırır. Hazır satılan ´diyet´ ürünler, yağları azaltılmış veya şeker yerine tatlandırıcı eklenmiş olsa da kalori değerleri olduğundan fazla yenmemelidir. Zayıflama çaylarının başlangıçta etkisi varmış gibi görünse de ileri aşamada faydası olmaz. Kahve vücuttaki su miktarını azalttığı için az tüketilmeli veya kahve içilirse fazla su içilmelidir

İlaç tedavisi

Diyet ve egzersizle kilo veremeyen şişman hastalarda eğer vücut kitle indeksi 30 Kg/m32 en fazlaysa ilaç tedavisi zayıflamaya yardımcı olmak için verilebilir. Xenicak ve Reductil ismindeki ilaçları kısa bir süre hastaya yardımcı olması için vermekteyiz. Ancak ilaç tedavisi mutlaka diyet ve egzersizle birlikte olmalıdır.

Sadece ilaç ile zayıflamak mümkün değildir. İlaç kesildikten sonra diyet ve egzersiz yapmayanlarda kilo alınmı hızlı bir şekilde tekrar oluşmaktadır. O nedenle diyet, egzersiz ve davranış değişikliği tedavinin aslını oluşturur

ismail Edit:22-12-2009 07:54
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    En ucuz ve En kaliteli spor aletlerin tanıtımı burada
    Üyelerin eklediği ürünlerden sitemiz sorumlu değildir
    Spor aletlerindeki ürün resimleri üretici firmalarına aittir.""Spor Aletleri © 2009 ""