1

Spor Neden Evde Yapılır?

Kategori : Faydalı Bilgiler

Evde sporun en önemli sebeplerinden birisi özellikle kış aylarında değişen hava koşullarını da göz önüne alırsak, evde spor yapmak, spor solanlarına ayıracağımız vakitten daha az olacaktır, üstelik kendi evimizin rahatlığında gerek televizyon karşısında gerekse evinizin her köşesinde, evimizdeki spor aletleri ile spor yaparak sağlıklı yaşamaya devam edebiliriz. Evde kullanabileceğiniz pek çok cihaz sayabiliriz;

İlk olarak kondisyon bisikletini ele alırsak kullanımı kolay eğlenceli bir cihazdır. Masrafsız, bakıma gerek duymayan, kolay kolayda arıza çıkarmayan bir cihazdır. Kalori, mesafe, zaman ve pedal sertlik ayarının olması önemlidir.

Eliptik cihazlarda ise özellikle üst bacak, kalça ve kolaların aynı anda çalışması yüksek miktarda kalori harcaması her yaştaki kişinin rahatlıkla kullanabileceği bir cihazdır.

Koşu bandı ile günde bir saat yürüyüş yapmak tüm uzmanların tavsiyesi olarak bilinir. Koşu bandı bütün kasları çalıştırır, ciddi anlamda kalori yakmamıza yardımcı olur, kondisyon ve kalp sağlığı içinde faydalı bir spor aletidir.

Örneğin bir spor salonuna üye olduğumuzda, yolda veya salonda harcayacağımız zaman evde harcayacağımız zamana kıyasla çok daha uzun olacaktır. Günümüzde de evde spor yapma alışkanlığı giderek çoğalmaktadır. Kilo almamak, sıkılaşmak, boş vakitlerimizi daha iyi değerlendirmek, eğlenceli hale getirmek ve ev ortamı rahatlığında spor yapmak özellikle hanımlarımızın zamanlarını iyi değerlendirmesini açısından oldukça yaygınlaşmaktadır. Aslında haksız da değiller. Spor salonuna önceleri hevesle gidilip zamanla külfet haline geldiğini hepimiz biliriz. Bu alışkanlığı düzenli hale getiren kişi sayısı da çok az.

Bütün bunları göz önünde bulundurduğumuzda evde spor yapmanın daha iyi olacağını, alacağınız spor aletinin de evde spor yapmak için çok daha iyi bir fikir olduğuna karar kılabiliriz.

ismail 01-03-2010 20:26
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    En ucuz ve En kaliteli spor aletlerin tanıtımı burada
    Üyelerin eklediği ürünlerden sitemiz sorumlu değildir
    Spor aletlerindeki ürün resimleri üretici firmalarına aittir.""Spor Aletleri © 2009 ""