1

Cretaine Monohydrat 500 gr Toz

Kategori : Sporcu Besinleri 15-03-2010 11:59

YORGUN KAS HÜCRELERİNİN ENERJİLERİNİ YENİLEMELERİNE YARDIMCI OLUR.

creatineCreatin vücutta;
L-Arginin, Glisin ve L- Metiyonin aminoasitlerinden; böbrekte, karaciğerde ve pankreasta sentezlenir. Creatinin yaklaşık % 95i iskelet kaslarında; kalanı da beyinde; kalpte ve testislerde bulunur. Creatin bu dokularda en büyük enerji depolayıcı form olan Creatin fosfat halinde metabolize olur. Vücutta hücresel yakıt olan ATP (Adenosin triphospfat) üretiminde hayati önem taşır. Ağır egzersizler, kaslardaki doğal creatin kaynaklarının tükenmesine yol açar. Creatin tamamlayıcıları, yorgun kas hücrelerinin enerjilerini yenilemelerine yardım eder; böylece daha uzun daha ağır egzersizler yapılabilir. Creatinin beyindeki oksijenin en dengeli biçimde kullanılmasını sağlayarak zihinsel yorgunluğu da geciktirdiği kanıtlanmıştır. (Referans: Neuroscience Research). Protein sentezini artırır, sakatlanmalarda iyileşmenin hızlanmasına yardımcıdır. Laktik asit seviyesini minimum düzeyde tutar. Yağsız kas kütlesini korur. Organizmadaki creatin miktarını düzenli olarak yüksek seviyede tutmak performansı artırabilir. Aynı şekilde creatin, düzenli egzersizler arasında vücudun dinlenme süresini kısaltarak daha yoğun çalışılmasına yardımcıdır. Creatinin kasların su tutma kapasitesini artırdığı, bu şekilde vücudumuzdaki protein sentezine yardımcı olduğu ve kas yıkım hızını düşürdüğü bilinmektedir. Bilindiği üzere,organizma hareketleri sulu ortamlarda daha kolay gerçekleşir. Creatinin saf olarak veya gıdalara katılmış olarak alınması, kas kütlesinin gelişimini artırarak aynı zamanda vücudumuzun diğer gelişme süreçlerini de destekleyebilir. Ancak bu sadece, vücudumuzda yeterli miktarda yapı taşının yani aminoasit, karbonhidrat, yağlar, vitaminler ve minerallerin bulunması şartıyla geçerlidir. Creatine Monohydrat Creatin genel tanım ve işlevlerine ek olarak; saf Creatine monohidrat tozu nitrojen asimilasyonunu destekleyici Vitamin B kompleksiyle takviye edilmiştir ve özellikle yağ bağlamaya meyilli sporcular tarafından, whey protein ile birlikte karbonhidratsız creatin- protein taşıyıcısı olarak başarıyla kullanılmaktadır.

İÇERİK

Creatin-Monohidrat, Vitamin B3, Vitamin B6, Vitamin B12

KULLANIM ŞEKLİ

(1 çay kaşığı) Creatine Monohydratı 300 ml sıvı (süt hariç) ile veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde alınması önerilir. Uyarılar: Karbonhidrat esaslı yiyeceklerle alınması etkinliğini artırır. Bol suyla alınması önerilir.
 
DEĞER TABLOSU

RDA= Günlük alınması tavsiye edilen miktar

- RDA değeri tespit edilmemiştir.

KULLANIM ŞARTLARI


Genrise Ürünleri oda sıcaklığında, direk güneş ışığı görmeyen bir yerde muhafaza ediniz.

Genrise ürünlerini açtıktan sonra içindeki pamuğu çıkararak muhafaza ediniz. Bilinenin aksine pamuk nem çeker, bu da nem çekebilen tabletlerde çatlamalara yada dağılmalara neden olabilir.

Genrise ürünlerini buzdolabında saklamayınız.

Hammaddelerinin doğal kokusu ve rengi çeşitli dış etmenlerle değişebilmektedir. Örneğin; bir bitkinin yetiştirildiği toprağın özellikleri, yetiştirilme sırasındaki sıcaklık ve nem gibi iklim koşulları, hatta bitkinin toplanma zamanı aynı bitkinin, farklı zamanlarda, farklı renk ve kokuya sahip olmasına neden olabilir.

Genrise Vitamin, hiçbir ürününde yapay koku, tad ve renk maddesi kullanmadığı için, aynı Genrise ürününün farklı serilerinde koku ve renk değişiklikleri olabilir. Genrise Vitamin için esas teşkil eden ürünün saflığı, etkinliği ve güvenilirliğidir. Bu nedenle en yeni teknolojileri kullanarak ve mümkün olan en yüksek kalite standartlarında üretim yapar. Yaptığı sıkı kalite kontrol testleri ile de ürünlerinde son kullanma tarihinde dahi % 100 etiket güvencesini sağlar.

    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    En ucuz ve En kaliteli spor aletlerin tanıtımı burada
    Üyelerin eklediği ürünlerden sitemiz sorumlu değildir
    Spor aletlerindeki ürün resimleri üretici firmalarına aittir.""Spor Aletleri © 2009 ""