1

Arka Bacak Egzersizleri

Kategori : Egzersizler 02-01-2010 22:16

332ARKA BACAK EGZERSİZLERİ
LEG CORL
Leg Corl denilen özel Makinede uygulanır.Yüzüstü yatış pozisyonunda ayak topuklarına isabet eden özel bobine takılır.Eller makinenin tutma yerlerinden tutularak bacaklar kalça yönüne doğru bükülür.Bu bükülme noktasından yine kontrollü olarak başlangıç noktasına dönülür.Bacaklar yukarı doğru bükülürken nefes verilir yavaşça bırakılırken nefes alınır.......   

 DEADLIFT
211Barbell bir el üst bir el alt tutuşla omuz genişliği kadar açıklıkta kavranır.Dizler hafif kırık pozisyonda kavranan ağırlık vücut dik oluncaya kadar kaldırılır.

Nefes verilerek dizler kırılmadan eğilebilinecek en alt noktaya kadar kontrollü bir şekilde indirilir.Nefes verilerek başlangıç pozisyonuna kadar yavaşça kaldırılır.Çok etkili bir arka bacak çalışmasıdır.   
212 

 

 

 

GLUTEUS KICK BACK
  gluteuskickGluteus Kıck Back denilen özel makinada arka bacağa baskı yapan bir ağırlık aparatı, kalçanın gücüyle mümkün olduğunca geriye doğru kaldırılarak uygulanır ve kalça kasları hiç - gevşetilmeden tekrar başlangıç durumuna kontrollü ve yavaşça dönülür. Arka bacak ve kalçaların forma sokulması için çok gerekli bir egzersizdir.

 

ismail Edit:28-08-2012 03:26
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    En ucuz ve En kaliteli spor aletlerin tanıtımı burada
    Üyelerin eklediği ürünlerden sitemiz sorumlu değildir
    Spor aletlerindeki ürün resimleri üretici firmalarına aittir.""Spor Aletleri © 2009 ""